Ağrısız, Hızlı, Etkili

HYDRAFACIAL CİLT BAKIM CİHAZI PORTABLE VE BIG

En Yüksek Performanslı Cilt Bakım Cihazları

HYDRAFACIAL BAKIM CİHAZI TEKNİK SERVİS HİZMETİ, EĞİTİMİ VE YEDEK PARÇA TEMİNİ.

Hydrafacial Cihazı ile Yoğun Cilt Bakımı 
Ciltte var olan fakat zaman içinde kaybolan değerleri kazandırmak amacı ile ürünlerle yapılan bakımdır. Sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olmak istiyorsanız cildin ihtiyacı olanı cilde vermelisiniz. Cilt bakımı yapılırken ilk önce cilt tipi bilinmeli ve ona uygun ürünler kullanılmalıdır. Evde ya da güzellik merkezlerinde yapılan (profesyonel bakımlar ) size ilerleyen yaşlarda muhakkak ki geri dönecek ve cildinizdeki farklılıkları göreceksiniz. 

Cilt Bakımı başlamadan önce güzellik uzmanlarımız tarafından cilt analizi yapılır. Cilt analizi neticesinde kişinin cilt tipi belirlenir ve bu cilt tipine uygun uygulanacak profesyonel kozmetik ürünler seçilir.

Kullanılacak kozmetik ürünler belirlendikten sonra aşağıda aşamaları verilen cilt bakımına başlanır:

·         Cilt uygun temizleyiciler (süt, jel, köpük) kullanılarak temizlenir.

·         Cildi ölü hücrelerden arındırıp, hücre yenilenmesini aktive etmek için Peeling uygulaması yapılır.

·         Cildin gözeneklerini açmak için buhar uygulanır.

·         Ciltteki siyah noktalar (komedonlar) trikomedon ile temizlenir.

·         Temizleme işleminden sonra 3 dakika kadar yüksek frekans uygulanarak cilt dezenfekte edilir.

·         Cilt tipine göre belirlenen Maske cilde uygulanır.

·         Uygulanan maske temizlenir, tonik ile gözenekler sıkılaştırılır ve son olarak nemlendirici krem ile yüz masajı yapılır.

Cilt Bakımıyla ilgili Dikkat Edilecekler

1) Hücre yenilenmesini hızlandırmak , cildin elastikiyetini arttırmak ,yoğun nem depo etmek ve cildi toksinlerden arındırmak için her gün 2,5 lt su için.

2) Mutlaka yaşınız ve cilt yapınıza uygun sabah akşam nemlendirici kullanın. Nemlendiricinizi temiz cilt üzerine uygulayın.Bu hem cildinizin canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacak , hem de anti-aging etkisi ile olası çizgilenme ve deformasyonları geçiktirecektir. 

3) Asla makyajınızı çıkartmadan yatmayın ve hergün cildinizi düzenli olarak temizleyin.

4) Cildinizi temizlerken , cilt yapınıza uygun jel, süt , tonik ve peeling gibi ürünlerden faydalanabilirsiniz. 

5) Genel vücut sağlığı açısından önemli olduğu gibi , sağlıklı ve canlı bir cilt için de düzenli uyku çok ciddi önem taşımaktadır.
6) Sivilcelerinizi asla elle sıkmayın, bu iz ve leke kalmasından yada sivilcelerin enfekte olmasından başka hiçbir sonuç vermeyeceketir. Bu konuda , hem mevcut sivilcelerin kurutulması , hem de yenilerinin çıkmasını önlemek için kesinlikle bir uzmana gidiniz. 

7) Sağlıklı beslenin ve yeteri miktarda vitamin ve protein aldığınızdan emin olun . Özellikle protein hücre yapımında çok etkili olduğu için sıkı ve diri bir cilt için önemlidir. 

8) Güneşe çok dikkat edin. Çünkü güneş artık eski dost güneş değil. Her sene güneşe bağlı cilt problemlerinde bir önceki seneye göre artış gözlemlenmektedir ve ultra viole ışınları ışınları doğrudan cilt kanserine neden olmaktadır.Bilinçsiz güneşlenmek cildi kurutur ve erken dönemde kırışmasına , sarkmasına , leke ve çeşitli güneş alerjisi gibi sorunlara neden olmaktadır.Mutlaka geniş kenarlı şapka , gözlük ve yüksek koruma faktörlü krem kullanın. Bol bol cildinizi nemlendirin. 

9) Belirli aralıklarla , düzenli olarak cilt bakımı yaptırın. Yaşınıza ve cilt yapınıza göre yapılcak bu işlem, cildinizin derinlemesine temizlenmesi , yapılandırılması , dış etkilere karşı korunması , nem depo edilmesi ve en önemlisi anti- aging özelliği ile yaşlanma etkilerini geciktirmesi , mevcut çizgilenmeler, sarkmalar ve deformasyonu kontrol altına alması açısından çok önemlidir. 

10) Ayrıca olabildiğince stresinizi kontrol altına almak , düzenli egzersiz yapmak da tüm vücut sağlığı için olduğu gibi , cilt sağlığı açısından da çok önemlidir.